Οι πιο κουλ γυναίκες που ακολούθησαν στο Twitter

Μύτη, χείλος, μάγουλο, καφέ, μάτι, χτένισμα, δέρμα, πηγούνι, μέτωπο, φρύδι,Getty Images

Πολλά μπορούν να συμβούν σε 140 χαρακτήρες.


Ορισμένα tweets είναι αστεία? άλλοι είναι σοφοίπου προσφέρουν άνεση μετά από μια χάλια μέρα. Στη συνέχεια, υπάρχουν τα μικρά αποσπάσματα ειδήσεων που έχουν τη δύναμη να διαμορφώσουν τη γνώμη σας για μια σημαντική ιστορία.

είναι πιπεριές shishito καυτερές

Για ό, τι χρησιμοποιείτε το Twitter, είναι τα άτομα που ακολουθείτε που θα το κάνουν είτε μια χαρούμενη είτε καταστροφική εμπειρία, γι 'αυτό αποφασίσαμε να συντάξουμε την απόλυτη λίστα γυναικών που θα ακολουθήσουν στο Twitter.

Στην κωμωδία ...

Shappi Khorsandi (@ShappiKhorsandi)

Για ζεστές και αστείες λέξεις που θα θέλετε να κάνετε RT.


Μου αρέσει να μην έχω twitter blue 'official' τικ. Θα μπορούσα να είμαι όποιος μου προσποιείται. Μπορείτε 100k + στην πραγματικότητα να ακολουθείτε το SHIRLEY BASSEY !!

- Shappi Khorsandi (@ShappiKhorsandi) 11 Μαρτίου 2015

Στον κινηματογράφο και την τηλεόραση ...


Shonda Rhimes (@Shondarhimes)

Για την ενδυνάμωση των συνομιλιών με pep και των μικροσκοπικών εκπομπών της τηλεόρασης.


Σταματήστε να κάνετε ερωτήσεις στις γυναίκες σχετικά με το τι φορούν για να καλύψουν τα δοχεία στα οποία μεταφέρουν τον εγκέφαλό τους. #Ζητήστε τηνΠερισσότερα

- shonda rhimes (@shondarhimes) 23 Φεβρουαρίου 2015

Loo Brealey (@louisebrealey)

Για την καταπολέμηση της φεμινιστικής κουβέντας και τις κουτάλες του Σέρλοκ.

Νυχτερινή νύχτα, κοιμήσου ήσυχος, μην αφήσεις τα σεξιστικά σκατά να σε απογοητεύσουν.


- Louise Brealey (@louisebrealey) 10 Οκτωβρίου 2014

Sharon Horgan (@sharonhorgan)

Για ενημερώσεις Catastrophe και (ελπίζουμε) ειδήσεις στο διαζύγιο του HBO, η νέα της εκπομπή με πρωταγωνιστή τον SJP.

Μόλις μου είπαν ότι το τελευταίο μου tweet ακούστηκε Gwyneth Paltrow-y. Συγνώμη. Το έκανε. Γαμήστε επίσης. Χ

- Sharon Horgan (@SharonHorgan) 23 Φεβρουαρίου 2015

Mindy Kaling (@MindyKaling)

Για όταν χρειάζεστε παραλαβή.

«300 αλλά για τον γάμο.» Πώς να περιγράψετε 27 φορέματα στον απρόθυμο φίλο σας

- Mindy Kaling (@mindykaling) 21 Οκτωβρίου 2013

Emily Nussbaum (@emilynussbaum)

Για πνευματώδη σχόλια για τα πάντα απόπρος τοΣέξ και η πόληκαιBuffy the Vampire SlayerΕ

Άννα Κέντρικ (AnnaKendrick47)

Για περισσότερα tweets σαν αυτό.

Ουφ - ΠΟΤΕ να μην ξαναπάτε σε ταινία του Ράιαν Γκόσλινγκ σε θέατρο. Προφανώς ο αυνανισμός στην πίσω σειρά εξακολουθεί να θεωρείται «ακατάλληλος»

- Anna Kendrick (@ AnnaKendrick47) 14 Ιανουαρίου 2013

Στην υγεία και τον εαυτό ...

ζελέ πιπεριά μάνγκο

Το ιστολόγιο Help Me (@TheHelpMeBlog)

Για έναν απόλυτα ατελή οδηγό για βιβλία αυτοβοήθειας.

Καθηγήτρια Selina Wray (@SelinaWray)

Για ενημερώσεις σχετικά με την άνοια - και πώς θα την νικήσουμε.

Philippa Perry (@Philippa_Perry)

Για τα μαργαριτάρια της σοφίας της στις σχέσεις, τη δουλειά και την αυτοπεποίθηση.

Κατά μέσο όρο...

Sarah Bailey (@sarahredmag)

Για φανταστική μόδα από την πρώτη σειρά και μια ματιά στο Κόκκινο σύμπαν.

Παλτό πολλών χρωμάτων @RoksandaIlincic #LFW15 pic.twitter.com/tM0oqIZq3i

- Sarah Bailey (@SarahRedMag) 23 Φεβρουαρίου 2015
Κέιτλιν Μόραν (@Caitlinmoran)
Επειδή κυριαρχεί στο διαδίκτυο, προφανώς. #CaitlinforPM

Σε κάθε γυναίκα που φορούσε κάποια λαμπερή τρελή στολή χθες το βράδυ - Σ 'ΑΓΑΠΩ. ΣΥΝΕΧΙΣΕ. ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΥΠΕΡΟΧΗ ΖΩΗ.

- Caitlin Moran (@caitlinmoran) 23 Φεβρουαρίου 2015

Emma Freud (@Emmafreud)

Για LOLs. Και οι κωμωδίες με ζωάκια, φυσικά.

Ωχ, φόρεσε τις κάλτσες του γιου κατά λάθος. pic.twitter.com/P4GKtkQS5D

- Emma Freud (@emmafreud) 23 Φεβρουαρίου 2015

Gemma Cairney (@gemcairn)

Για μουσική που θα σου φτιάξει τη μέρα.

Hadley Freeman (@hadleyfreeman)

Για εξαιρετικά έξυπνο σχόλιο που θα σας κάνει να θέλετε να κάνετε περισσότερες ερωτήσεις.

Lindsey Hilsum (@lindseyhilsum)

Για ατρόμητη αναφορά σε παγκόσμια νέα.


Bim Adewunmi (@bimadew)

Για σοβαρά αστεία αποσπάσματα για την ποπ κουλτούρα και, καλά, τη ζωή.

Katharine Viner (@kathviner)

Είτε είναι η επόμενη συντάκτρια του Guardian είτε όχι, η Kath αξίζει να την παρακολουθήσετε για τις ειδήσεις της από όλο τον κόσμο (και το περίεργο βίντεο My My Bloody Valentine).

Suzanne Moore (@suzanne_moore)

Για λέξεις που θα αλλάξουν τον τρόπο σκέψης σας για την πολιτική/ειδήσεις/Ο ΚΟΣΜΟΣ.

Tavi Gevinson (@tavitulle)

Για μια χιλιετή προοπτική.

όταν βλέπετε μια φωτογραφία που σας συντρίβει από όταν ήταν μικροί και θέλετε να επιστρέψετε στο Hot Tub Time Machine και να τους παρασύρετε σε ένα βαν σωστά; παρακαλώ RT, όχι

- Tavi Gevinson (@tavitulle) 21 Φεβρουαρίου 2015

Laura Kuenssberg (@bbclaurak)

Για απόψεις σχετικά με τις ειδήσεις.

Camilla Long (@camillalong)

Για απόψεις με oomph.

Αριθμός γαμημάτων που δίνω για το Apple Watch = 0

- Camilla Long (@camillalong) 9 Μαρτίου 2015

Viv Groskop (@VivGroskop)

Για τα βιβλία που δεν γνωρίζετε ακόμα.

Nimko Ali (@NimkoAli)

Για νέα που αλλάζουν τον κόσμο σχετικά με τη σταυροφορία κατά της FGM, καθώς και για ξεκαρδιστικές ενημερώσεις #FDL («fanny Defense league»).

Στη Μουσική ...
Taylor Swift (Taylorswift13)

Χρειαζόμαστε λόγο;

το body coach αρνητικές κριτικές

Όταν η μαμά μου λέει «Πιστεύετε ότι πρέπει να βουρτσίζετε το πίσω μέρος των μαλλιών σας;», είναι πραγματικά λιγότερο ερώτηση και περισσότερο παρότρυνση για δράση.

- Taylor Swift (@taylorswift13) 24 Ιουνίου 2014

Kim Gordon (@KimletGordon)

Επειδή είναι η Kim Gordon, προφανώς.